بهترین وکیل خانواده در تهران2022-06-21T16:26:35+03:30

وکیل خانواده کیست؟ به چه کسی وکیل خانواده می‌گویند؟

وکیل خانواده به وکیلی گفته می‌شود که در زمینه امور خانوادگی فعالیت و تجربه دارد،به عبارتی متخصص در زمینه دعاوی خانوادگی است. زمانی که زن و مرد با یکدیگر ازدواج می کنند به طور کلی یک سری حق و تکلیف برایشان رقم می‌خورد و موظف به انجام آن هستند؛ حال زمانی که از این حقوق و تکالیفی که موظف به انجام آن هستند سرباز زنند و از انجام آن امتناع کنند دعاوی مطرح شده، عنوان دعاوی خانوادگی به خود می گیرد.

دعاوی خانوادگی چیست؟

دعاوی خانوادگی مخصوص روابط خانوادگی و فردی میان اشخاص حقیقی است و در مقابل دعاوی ملکی و کیفری قرار دارد. این نوع دعاوی اختصاص به روابط خانوادگی و شخصی میان افراد دارد که عمدتا ناشی از احوال شخصی ایشان است .

از جمله مواردی که جز دسته بندی های دعاوی خانوادگی می شود، می توان به  دعاوی طلاق، ابطال ثبت واقعه ازدواج، ابطال ثبت واقعه طلاق، حق حضانت والدین، نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت، رشد، حجر و رفع آن، شروط ضمن عقد نکاح، تعیین تاریخ- مدت ملاقات و … اشاره کرد.

وظایف وکیل خانواده خوب چیست؟

  • اولین وظیفه وکیل خانواده آن است که به صورت تخصصی از موکل خود در دعاوی خانوادگی دفاع کند.
  • پیگیری پرونده به نحو مطلوب و ارائه آخرین اطلاعات و جزییات مربوط به روند کار پرونده در دعاوی خانوادگی از دیگر وظایف مهم وکیل خانواده است . (وکیل خانواده باید پس از برعهده گرفتن پرونده موکل خود، در فرصت زمانی معقول و منطقی به سوالات وی دررابطه با پرونده پاسخ دهد و روال کار و رای دادگاه را برای موکل شفاف سازی کند .)

یکی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خانواده خوب که باید به آن توجه داشت علم، تجربه و سابقه ای است که در امور مربوط به دعاوی خانوادگی کسب کرده است، همچنین برخورداری از معلومات و اطلاعات لازم در مورد مسائل حقوقی و مراحل دادرسی در دادگاه های بدوی، از دیگر ویژگی های یک وکیل خانواده خوب به شمار می آید که موجب می شود تا در زمان دفاع از موکل خود با تدبیر عمل کند.

مشاوره رایگان دادگاه خانواده

همانطور که در ابتدای این نوشتار گفته شد پرونده‌های دعاوی خانوادگی، به عنوان یکی از پرچالش‌ترین پرونده‌های حقوقی شناخته می‌شوند. از آنجاییکه تقریباً همه‌‌ی افراد جامعه آشنایی مختصری با قوانین و مقرراتی که برای موضوعات حقوقی خانواده مطرح می‌شوند دارند، لزوم مشاوره با یک وکیل خانواده مجرب اجاتناب ناپذیر است. گروه حقوقی وکیل با ما، در راستای ادای دین خود به جامعه و در راستای قدم برداشتن برای اجرای عدالت اسلامی اقدام به ارائه مشاوره رایگان برای دعاوی خانوادگی کرده است و در خصوص مشکلات و پرونده‌های حقوقی شما می‌تواند با تکیه بر تجربه صدها پرونده موفق حقوقی خود بهترین راهکار را برای دعاوی خانوادگی به شما ارائه کند.

شماره تلفن وکیل خانواده در تهران

تیم حقوقی وکیل با ما در تهران فعالیت می‌کند و اغلب پرونده‌های حقوقی که به وکیل با ما ارجاع می‌شود از تهران هستند اما شما برای مشاوره با تیم حقوقی وکیل با ما می‌توانید از سراسر ایران با شماره‌های زیر تماس بگیرید و اقدام به دریافت مشاوره رایگان دادگاه خانواده کنید. همچنین وکلای خانواده مجرب گروه حقوقی وکیل با ما آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان در پیام رسان واتس آپ هستند. شما می‌توانید از طریق لینک زیر و از واتس آپ با وکیل پایه یک خانواده در ارتباط باشید.

واتس آپ

دکمه ارتباط با گروه متخصصی وکلای خانواده وکیل با ما

نقش یک وکیل خانواده در دعاوی خانوادگی 

یکی از عمده‌ترین پرونده هایی که امروزه در دادگاه های خانواده مطرح می‌شود، پرونده های مربوط به طلاق است. در چنین شرایطی، یک وکیل طلاق با سابقه و مدبر، بهترین گزینه برای حل مسائل در این زمینه است.
وکیل طلاق زیر مجموعه همان وکیل خانواده محسوب می شود. وکیل طلاق به شخصی گفته می شود که با قبول وکالت زوجین در طلاق، از حقوق آنها اعم از مهریه، نفقه، مال و اموال، حق فرزند و همه موارد مربوط به آن در دادگاه دفاع کند.

با توجه به گستردگی شاخه ها و رشته های حقوق و با توجه به این مورد که برای حل هر پرونده مطروحه در دادگاه باید به وکیلی که تخصص در آن دسته از دعاوی را دارد رجوع نمود و امور خانواده و دعاوی مربوط به آن هم از این قاعده مستثنی نمی باشد .

درست است که در حال حاضر از لحاظ تئوری وکلا هنوز مانند پزشکان درجه تخصص فعالیت در رشته خاص را نمی‌گیرند اما از لحاظ عملی جهت حل سریعتر پرونده شما ناگزیر از سپردن دعاوی خانوادگی خود به وکلای خانواده میباشید.

در راه جستجو وکیل حرفه ای خانواده با مراجعه به دفاتر وکلا با انجام مشاوره با وکیل قبل از سپردن پرونده خود از نحوه راهنمایی وکیل در مشکلات شما و از نحوه برخورد با شما میزان تسلط بر قوانین از تخصص و تجارب او مطمئن شوید .

ضمنا از وکیل متخصص در امور خانواده می‌توانید پرونده موکلین قبلی او را با حفظ اسرار پرونده درخواست و با مشاهده آرای ماخوذه او از دادگاه نتایج اقدامات او را مشاهده کنید

ملاک انتخاب یک وکیل خانواده خوب

وکیل خانواده خوب و ماهر باید در مسائلی مانند قوانین مدنی و قوانین خانواده کاملا  آگاه باشد، به بیان دیگر برای صادر شدن حکم طلاق عملا چندین حکم مختلف مربوط به مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و … باید صادر شود. یک وکیل طلاق با تجربه باید بتواند برای هرکدام از این پرونده‌های حقوقی برنامه خاصی داشته باشد. داشتن تجربه کافی می تواند مسیر رسیدن به نتیجه مطلوب را کوتاه تر کند.
همینطور وکیل خانواده باید روانشناس خوبی نیز باشد، چرا که در مسئله طلاق راضی کردن فرد مقابل برای ایجاد یک توافق منطقی اهمیت بالایی دارد.
وکیل طلاق متخصص و متعهد این توانایی را دارد که در جهت حفظ حقوق موکل خود قدم بردارد و تمامی مدارک و استناد قانونی لازم را در این جهت به کار گیرد.
بنابراین در انتخاب وکیل خانواده باید به این نکته توجه داشت که همه چیز در اینجا مسئله قانون و دادگاه نیست. هر قدر که دو طرف بتوانند یکدیگر را راضی به توافق کنند و در موارد مختلف به یک نظر مشترک برسند عملا مسیر دادگاه از چند سال به چند ماه تقلیل پیدا می کند و این مهمترین وظیفه یک وکیل خانواده است.

از آنجایی که حقوق خانواده و پرونده های دعاوی مربوط به این حوزه دارای پیچیدگی های نسبتا خاصی می باشند، به تمامی افراد توصیه می شود که از همان ابتدا وکالت پرونده خود را با توجه به موضوع پرونده به یک فرد حرفه ای بسپارند. از جمله مهمترین پرونده های مربوط به حوزه حقوق خانواده، پرونده های طلاق می باشند. وکیل طلاق می تواند از همان ابتدا، حتی قبل از آغاز دعوای طلاق به موکل خود کمک کند.

در صورتی که یک وکیل متخصص در امور خانواده باشد و تسلط کاملی بر روی قوانین و مقررات مربوط به ازدواج و طلاق را داشته باشد؛ موکلانی که در مواجهه با مشکلات از او کمک می‌گیرند به نتیجه بهتر و قابل قبول‌ تری می رسند. شرط رسیدن به این نتیجه، تبحر وکیل در امر وکالت در امور خانواده است. از جمله‌ راه‌های شناسایی یک وکیل خوب این است که سابقه کاری و تحصیلی او مورد بررسی قرار دهید. از آنجایی که انجام چنین تحقیقاتی می‌تواند مشکل و گاه غیر ممکن باشد؛  کمک گرفتن از وکیلی است که در یک موسسه حقوقی معتبر مشغول به وکالت است. در این مواقع موسسه حقوقی به جای شما تمام تحقیقات لازم را به‌صورت سختگیرانه‌ تری انجام داده است و خیالتان از جهت راحت خواهد بود.

خدمات یک وکیل خانواده خوب

همانطور که ذکر شد یک وکیل خانواده خوب، خدماتی را برا همه انواع دعاوی حقوقی خانوادگی ارائه می‌دهد. این فرد این توانایی را دارد که گره کور مشکلات خانوادگی را باز کند و بهترین نتیجه را برای موکل خوب به ثمر بنشاند

انجام و قبول تمامی دعاوی که در آن زن درخواست طلاق دارد و نمی‌تواند به زندگی مشترک ادامه دهد

‌با اینکه حق طلاق در زندگی مشترک با مرد است اما برای یک جدایی که به نفع طرفین باشد، وکیل خانواده دعاوی مربوط به درخواست جدایی از طرف مرد را قبول می‌کند!

بسیار پیش آمده است که یا زن یا شوهر به دلایلی غیبشان زده و در زندگی مشترک حضور ندارند، اگر زن بتواند ثابت کند که مرد در زندگی مشترک حضور نداشته باشد، می‌تواندبه شکل غیابی طلاق بگیرد.

وقتی کار به جای باریک بکشد، پرداخت نفقه زن که به عنوان یکی از حقوق او مطرح می‌شود، مورد مناقشه و دعوا قرار می‌گیرد. یک وکیل خانواده می‌تواند دعاوی مربوط به دریافت نفقه از طرف زن را قبول کند

 زن برای اینکه بتواند از شوهرش جدا شود، نیاز به ارائه دلایل محکمه پسندی برای دادگاه دارد، یکی از این دلایل اثبات عسر و حرج در زندگی زناشویی برای زن است.

دریافت و پرداخت مهریه زن همواره بیشترین سهم را در پرونده‌های حقوقی خانوادگی تشکیل داده است. یک وکیل خانواده خوب می‌تواند تمام حق و حقوق شما در یک زندگی مشترک برایتان زنده کند

هیچ فردی نمی‌تواند از فرزندان خود بگذرد. زن و شوهر در دعاوی خانوادگی  ممکن است گاهی برای اعمال فشار بر طرف مقابل، از حق حضانت فرزند خود استفاده کند. وکیل متخصص در امور خانواده می‌تواند در این شرایط شما را یاری کند

وقتی زنی در خانه شوهرش، خانه داری می‌کند، بابت انجام این وظایف شوهر موظف به پرداخت هزینه‌ای متناسب با زن و موقعیت اجتماعیش است. یک وکیلی که در امور دعاوی خانوادگی متخصص است می‌تواند اجرت‌المثل ایام زوجیت را برای زن زنده کند

یکی دیگر از روش های طلاق، طلاق خارج از کشور است که دارای شرایط و ضوابط مرتبط با خود است.

بهترین وکیل خانواده درباره دعاوی حقوقی چه می‌گوید

طلاق به دلیل ازدواج مجدد شوهر

وکیل پایه یک خانواده و طلاق به دلیل ازدواج مجدد شوهر

مردی که حاضر به طلاق زنش نیست

وکیل پایه یک خانواده و  وقتی مرد راضی به طلاق نیست

پشیمانی بعد از طلاق

وکیل پایه یک خانواده و پیشمانی بعد از طلاق

حذف نام همسر از شناسنامه

وکیل پایه یک و حذف نام همسر از شناسنامه

یک محتوای جامع درباره حضانت فرزند پسر و دختر

وکیل پایه یک و حضانت فرزندان

طلاق بائن

نظر یک وکیل پایه یک خوب درباره طلاق بائن

آموزش‌های یک وکیل خانواده در تهران

تیم تحریریه گروه حقوقی وکیل با ما، مطالب زیر را برای آشنایی هرچه بیشتر شما با دعاوی حقوقی خانوادگی تهیه کرده است. با مطالعه این آموزش‌ها می‌توانید در خصوص حق و حقوق خود در دعاوی خانوادگی با اطلاعات بیشتری نظر بدهید.

رفتن به بالا